أنشطتنا

Geleneksel Sanatlarda Telif Hakları

Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel Sanatlarda Terminoloji Seminerleri kapsamında 03Nisan 2019 tarihinde Pera Müzesinde gerçekleştirilen "Çini Sanatında Terminoloji" konulu etkinlikte Av. Dr. Cahit Suluk konuyla ilgili bilgilerini aktardı.

للمزيد ...

Geleneksel Sanatlarda Terminoloji – 6 | ÇİNİ SANATINDA TERMİNOLOJİ

Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel Sanatlarda Terminoloji Seminerleri kapsamında 16 Nisan 2019 tarihinde Pera Müzesinde gerçekleştirilen "Çini Sanatında Terminoloji" konulu etkinlikte Dr. Latife Aktan Özel ve Nazan Ilgaz konuyla ilgili bilgilerini aktardı.

للمزيد ...

Geleneksel Sanatlarda Terminoloji – 5 | Ebru Sanatında Terminoloji

Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından düzenlenen "Geleneksel Sanatlarda Terminoloji" etkinlik serisinin beşincisi "Ebru Sanatında Terminoloji" konusu üzerine Alparslan Babaoğlu'nun konuşmacı olarak katılımıyla 12 Mart 2019 tarihinde Pera Müzesinde gerçekleştirildi.

للمزيد ...

Geleneksel Sanatlarda Terminoloji – 4 |Cilt Sanatında Terminoloji

Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından düzenlenen "Geleneksel Sanatlarda Terminoloji" etkinlik serisinin dördüncüsü "Cilt Sanatında Terminoloji" konusu üzerine Prof. Dr. Sacit Açıkgözoğlu ve Gürcan Mavili'nin konuşmacı olarak katılımıyla 19 Şubat 2019 tarihinde Pera Müzesinde gerçekleştirildi.

للمزيد ...

Geleneksel Sanatlarda Terminoloji – 3 | Kitap Sanatı ve Minyatürde Terminoloji

Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından düzenlenen "Geleneksel Sanatlarda Terminoloji" etkinlik serisinin dördüncüsü " Kitap Sanatı ve Minyatürde Terminoloji " konusu üzerine Dr. Lale Uluç’un konuşmacı olarak katılımıyla 15 Ocak 2019 tarihinde Pera Müzesinde gerçekleştirildi.

للمزيد ...

المنشورات

Tezyînî Kitap Sanatları Türkçe Yayınlar Bibliyografyası | Tezhip | Minyatür | Cild | Katı’

Tezyînî Kitap Sanatları Türkçe Yayınlar Bibliyografyası

للمزيد ...

Filiz Çağman'a Armağan

Geçmişimizin kültürel hayat safhaları, tarihin tozlu raflarında kalmasın; bütün bu değerlerimiz, kültür tarihimizin ulaşılabilen en derin noktaları gün yüzüne çıkarılsın istiyoruz. Böylece bu çalışmalar kültür-sanat kamuoyunun istifadesine sunulsun ve akademi dünyamızın da kaynak birikimine katkıda bulunulsun.

Bu eser de bütün bu istek ve amaç doğrultusunda, hem aydın bir sanat tarihçisi hem de entelektüel Dr. Filiz Çağman için hazırlandı. Her yönüyle örnek bir kişilik olan Dr. Çağman'ı çağdaşlarına hatırlatabilmek, yeni nesillere de tanıtabilmek amacıyla büyük emek ve çaba sarf edildi.

للمزيد ...

Türkiye'nin Ustaları | Marmara Bölgesi | (İngilizce/Arapça)

-

للمزيد ...

Türkiye'nin Ustaları | Marmara Bölgesi

-

للمزيد ...

كاتالوج "مسابقة فن الترقيع | 2017

من أجل المساهمة في تنمية وتطوير فن الترقيع و بالتعاون مع بلدية بيكوز و جامعة السلطان محمد الفاتح الوقفية باسطنبولنظمت الجمعية مسابقة في فن الترقيع تألفت من فئتين: "التصميم الحر" و "التصميم التقليدي". كما أنها أعدت دليلاً احتوىعلى الأعمال الفائزة والتي استحقت العرض.

للمزيد ...